Візитка шкільної бібліотеки


      Історія загальноосвітньої школи I – III ступенів №2 бере свій початок з 1903 року, звідтоді як на території Вербівської сотні за рішенням Гуляйпільського земства була побудована і почала свою роботу друга земська народна школа.У школі вивчались такі предмети: Закон Божий, який читав місцевий піп, чистописання, арифметика,історія.
     В 1940 році силами місцевих колгоспів «Ударник» та «Заповіт Леніна» побудували новий двоповерховий корпус школи, яку реорганізували у середню.
     Відступаючи у вересні 1943 року, фашисти підпалили школу. Лише завдяки відвазі місцевих людей і особливо вчительки молодших класів Таїсії Іванівни Приходько частину парт та шкільного майна вдалося врятувати.З1943 по 1951 роки школа була семирічною.
       А вже з 25 жовтня 1948 року Гуляйпільський райфінвідділ затвердив штатну одиницю і ставку бібліотекаря при Вербівській семирічній школі. Бібліотекарем стала працювати Галина Володимирівна Кириченко. В 1957 році в бібліотеці налічувалось 6508 екземплярів книг, та 6035 підручників. Багато років у цій бібліотеці пропрацювала Жовніренко Віра Іванівна.
         На сьогоднішній день у школі навчаються 145 дітей. Шкільна бібліотека обладнана на другому поверсі шкільного корпусу, має окремий зал; загальна площа: 38,7 кв.м.; площа книгосховища для підручників: 18,9 кв.м.; є книгосховище для художньої літератури; бібліотека оснащена комп'ютером.Об'єм шкільного фонду складає 13238 екз. З них 2409 підручники.

  • Шкільна бібліотека бере активну участь у роботі з читачами. 
  • Проводе популяризацію літератури ( виставки, бесіди, вікторини, перегляди літератури).
  • Обслуговування вчителів.
  • Проводиться робота з батьками та активом.
  • Здійснюється формування основного фонду та фонду підручників.
  • Довідково – бібліографічна та інформаційна робота.
  • Взаємодіє з бібліотеками міста.
  • Формує у діткй потребу до книги.
  • Займається збереженням та розширенням книжкового фонду.


Для більш зручного користуваня виготовлені теки:
«Мій рідний край моя історія жива»
«Національна символіка»
«Відлуння десятиліть»
«Вічне слово Шевченка»
«Українська хата»
«В чудовому світі казки»
«За здоровий спосіб життя»
«Таємниці Всесвіту»
«День Соборності України»
«Герої Крут»
«Чорнобильська трагедія»
«Калинова сопілка»
« Усвіті цікавого»

Немає коментарів:

Дописати коментар