Книжкові виставки




Поринь у світ Гаррі Поттера 
(виставка-інсталяція)

   До свята першого дзвоника бібліотеці було подаровано серію книг Джоан Роулінг. Виник задум не лише привернути увагу читачів до серії романів знаменитої письменниці, а й разом з ними «зануритися» в казковий світ юного чарівника Гаррі Поттера. Міркуючи над створенням книжкової виставки під назвою «Поринь у світ Гаррі Поттера», було прийнято рішення, що найкраще втілити цю ідею дозволяє саме виставка-інсталяція. Казкові роботи англійської художниці Сью Блеквелл допомогли відтворити дивовижний світ пригод Гаррі Поттера в нашій шкільній бібліотеці.
   Для того, щоб виставка стала привабливою та цікавою потрібно її правильно оформити, дотримуючись певних правил дизайну. В даному випадку, композиційна побудова вимагала цілісного використання всіх елементів.
  •  Увагу читача мав привернути інтригуючий заголовок виставки (обсяг якого не перевищує п’яти слів).
  • Враховуючи зміст виставки, шрифт для заголовка підібрано у стилі базової латиниці.
  • У композиції використовується не більше трьох кольорів (переважають спокійні відтінки).
  • Чорний фон ілюзорно заглиблює експозицію, надаючи тим самим  просторового ефекту.
  • Створюючи сюжетну діаграму, використано старі книги.

    В основі композиції представлені всі серії роману: «Гаррі Поттер і філософський камінь», «Гаррі Поттер і келих вогню», «Гаррі Поттер і в’язень Азкабану», «Гаррі Поттер і таємна кімната», «Гаррі Поттер і орден Фенікса», «Гаррі Поттер і напівкровний принц», «Гаррі Поттер і смертельні реліквії». Завершує виставку відкрита книга, яка ніби оживає, а літературні персонажі «виходять» із сторінок і розповідають свою історію.
   Така інсталяція нікого не залишила байдужим. Діти молодшого шкільного віку з цікавістю розглядали композицію, задавали чимало запитань, а учні середньої ланки хотіли якнайшвидше ознайомитися з літературою.
   Впевнено можна сказати, виставка повинна бути такою, щоб читачеві захотілося зупинитися біля неї, доторкнутися, знайти щось нове і цікаве для себе, розповісти іншим. Тільки тоді можна вважати її успішною.        
   Бібліотечна виставка, якої б форми вона не набула, це завжди винахід. Отже, необхідно давати волю фантазії, це принесе не тільки задоволення читачам і бібліотекарю, а й без сумніву, додасть рейтингу шкільній бібліотеці.



Немає коментарів:

Дописати коментар